Święta według znanych i mniej znanych marek. O co tak naprawdę chodzi? Bo na pewno nie o same prezenty, nie o rzeczy...

Święta według znanych i mniej znanych marek. O co tak naprawdę chodzi? Bo na pewno nie o same prezenty, nie o rzeczy...
Dopiero zaczynasz swoja przygodę z algorytmami, uczenim maszynowym, sztuczną inteligencją czy silnikami rekomendacyjnymi? A może nie obce są Ci te zagadnienia i szukasz inspiracji, nowinek oraz gotowych scenariuszy, które można już przetestować? Niezależnie od poziomu wiedzy i umiejętności znajdziesz tu coś dla siebie. I to bez znaczenia czy jesteś wzrokowcem czy słuchowcem.
Łączymy produkty/usługi z ich odbiorcami. Nawiązujemy wartościowe relacje za pośrednictwem programów lojalnościowych. Co warto wiedzieć?
“Najtańszym źródłem poprawy efektywności jest wykorzystanie doświadczeń innych”. Zwłaszcza jak ci inni już przerobili sporo wyzwań i chętnie dzielą się gotowymi do użycia rozwiązaniami.
Steve Jobs i Bill Gates jasno wypowiedzieli się w tej sprawie. Na co stawiają topowi gracze na rynku?
“Lojalność to nie to samo co powtarzalność biznesu. Z powtarzalnością biznesu mamy do czynienia wtedy, gdy ludzie zawierają z nami transakcje wielokrotnie, a z lojalnością - gdy odrzucają lepsze produkty lub lepsze ceny, aby kontynuować współpracę z nami. Lojalni klienci często nawet nie sprawdzają innych ofert i nie biorą pod uwagę innych opcji”. Możliwe?
Jakby wyglądało Twoje życie, gdyby wszystko to co postrzegasz jako prawdziwe byłoby kłamstwem? Niepełną prawdą? Jakby wyglądały Twoje decyzje i jakie byłyby ich konsekwencje? Co da się obliczyć? Przewidzieć?
Wejściówki na to wydarzenie rozchodzą się prawie z prędkością światła ;) Lista rezerwowa jest na porządku dziennym... A nowych zainteresowanych ciągle przybywa. Ten fakt tylko pokazuje, jak ludzie z branży kreatywnej cenią sobie tę inicjatywę… Przyczyna?
Topowi game changerzy odnoszą same sukcesy i wszystko im idzie “jak po maśle”. Serio?
“Mímisbrunnr – w nordyckiej mitologii to słowo oznacza Studnię Mimira, regularne z niej picie jest źródłem wielkiej mądrości. Tak też nazywa się marketingowy newsletter, w którym dostaniesz nie tylko powiadomienia o nowych wpisach, także dodatkowe, ekskluzywne materiały. Zapisz się!”. Tak do subskrypcji zaprasza Paweł Tkaczyk….
Jakie czynniki uwzględnić planując strategię marketingową, kampanię lub audyt istniejących już działań, żeby zainspirować klientów do pozytywnej zmiany? Jak przewidzieć i zrozumieć reakcję Twoich odbiorców? Zaimplementować innowacyjne podejście? Jak uniknąć niepożądanych zachowań? Kto ma wpływ na odbiór komunikatu? Jak moderować i wspierać wartościowe zachowania Klientów? W jaki sposób osiągnąć zamierzony efekt?
Pracujesz w Marketingu lub Sprzedaży? Jesteś pracodawcą lub leaderem zespołu? Zajmujesz się analityką danych? A może wspierasz naukę i rozwój? To ten post jest dla Ciebie! Dla wszystkich tych, którzy są świadomi znaczenia komunikacji i chcą odkryć jej nowy wymiar.
Dane. Metryki. Wskaźniki. Segmentacje. Które są kluczowe właśnie dla Ciebie?
Czytaj więcej … „Skuteczne strategie poparte faktami. Znasz je?”Czy podobny popyt jest jednoznaczny z podobnymi potrzebami? Jaka jest różnica między sprzedawanym produktem a kupowanym driverem? Wiesz DLACZEGO od Ciebie klienci kupują i ...dlaczego OD CIEBIE klienci kupują? Co to jest NEV?
Czytaj więcej … „Dlaczego klienci kupują? I co tak naprawdę kupują?”Gramy w otwarte karty. W tym poście znajdziesz 5 przełomowych prezentacji, które otworzą Ci oczy na proces decyzyjny. Behawioralne podejście do marketingu...i nie tylko. Warto je znać i stosować odpowiedzialnie.
Czytaj więcej … „5 prezentacji, które otworzą oczy zarówno markterom jak i klientom.”Google. Jedna z najcenniejszych marek świata wyceniana na ok. 142,8 mld dolarów. W co inwestuje? I jak te działania przełożą się na naszą codzienność?
Czytaj więcej … „Google I/O 2019. Sprawnie wyszukaj prezentację.”Znasz zachowania i oczekiwania Twoich Klientów? Wiesz czym różni się współpraca z Klientem z Polski a z innych krajów? Na co postawić w dialogu z Konsumentem? Jakie są oczekiwania rynkowe i na czym polega rozwój systemów?
W jaki sposób zapracować na lojalność klienta? Jakie są najczęściej używane funkcje aplikacji mobilnych w programach lojalnościowych? Jak wykorzystać grywalizację w budowaniu relacji w segmencie B2B? Jakie są mechanizmy działania aplikacji lojalnościowych? Jak wykorzystać sztuczna inteligencję? Interesujące? Jeśli tak to jesteś w dobrym miejscu, bo na wszystkie te pytania (oraz wiele innych) znajdziesz dokładnie w tym poście.
Czytaj więcej … „Raport. Programy lojalnościowe 2019.”Zalando, ING, Opel, ASDA uważają, że warto. Chcesz wiedzieć dlaczego?
Czytaj więcej … „Selligent pokazuje dlaczego warto zautomatyzować marketing.”Co wpływa na efektywność marketingu? W tym poście znajdziesz przetestowane, konkretne wytrychy. Podcasty, prezentacje, książki (w tym najnowsze dzieło!), linki do intrygujących postów, dzięki którym dowiesz się od marketingowego guru, co wpływa na efektywność marketingu. Wiedza poparta ponad 30-sto letnim doświadczeniem. Domyślasz się czyim?
Czytaj więcej … „Mistrzowskie wytrychy marketingowego guru wszech czasów.”Znasz trendy biznesowe na rynku globalnym? Śledzisz innowacje? Wiesz, którymi tematami warto się zainteresować? Które firmy podzieliły się swoim doświadczeniem podczas konferencji Inside Trends?
Czytaj więcej … „Business Insider. INSIDE TRENDS. Warszawa 2018.”
Chcesz nauczyć się czegoś nowego? Szukasz inspirujących spotkań branżowych i hobbystycznych u siebie w mieście albo na wyjeździe? Nie masz czasu na wyszukiwanie tego typu eventów? Nie wiesz tak w zasadzie co jest dostępne? Tu masz odpowiedź!
Forbes zwraca uwagę na ciekawy aspekt, który zdaje się być pomijany, a niewątpliwie który interferuje na wielu poziomach biznesowych i pokazuje czym jest prawdziwy, kompletny sukces.
Organizacje, które wykorzystują dane dotyczące zachowań klientów odnotowują nawet 85% wzrost sprzedaży będący rezultatem adekwatnej komunikacji z klientem. Dowody?
Pewnego razu nasz CEO zawezwał nas na Slacku i obwieścił: “@channel, dla tych, którzy nie wiedzą. W październiku na Amazon i w amerykańskich księgarniach pojawi się nowa książka dotycząca marketingu. Będzie sporo o nowych technologiach, wymaganiach klientów. Będzie też trochę o Laurens Coster :). Josh Bernoff, który wprowadził już dwa tytuły na listy bestsellerów Business Week w Stanach, zrobił ze mną wywiad i kilka rzeczy z niego pojawi się w książce! :) “.
Czytaj więcej … „"@channel, dla tych, którzy nie wiedzą…", czyli pewnego razu na Slacku”
Będzie o drzewach, lasach i nie tylko... a jednak ani nie o dendrologii, ani nie o leśnictwie…. Drzewa decyzyjne, lasy losowe i...XGBoost. I po co to komu?
Chcesz dowiedzieć się jak zwiększyć ROI w swojej firmie dzięki nauce o danych, uczeniu maszynowemu i sztucznej inteligencji? Seria 7-miu rozmów z liderami globalnych firm, którzy z powodzeniem wdrożyli już nowoczesne techniki automatyzacji zyskując optymalizację w obrębie sprzedaży, marketingu, obsługi i zadowolenia swoich klientów.
Czytaj więcej … „AI for Growth. Znasz już tych siedmiu wspaniałych?”
Merytoryczne. Przekrojowe. Interdyscyplinarne. Darmowe. Dostępne od zaraz. Dlaczego nie wykorzystać tak bogatych zasobów?
Jak celnie zauważył Don McCullin: „Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda Ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali.”
Czytaj więcej … „AlphaPicture. Personalizowane pomysły na wyciągnięcie ręki!”
Tato opowiedział mi historię, która w obecnych czasach wydaje się być abstrakcją. A jednak! Były czasy w Polsce, kiedy na półkach sklepowych świeciły pustki. Stało się w kilometrowych kolejkach, żeby kupić cokolwiek, zazwyczaj “na kartki”. I tak to pewnego razu mój tato wracając do domu zobaczył tłum, który ustawił się w mgnieniu oka do kolejki, bo COŚ przywieźli...
Czytaj więcej … „Maszyna kupiona? Zwyczaje zakupowe klientów z życia wzięte.”
Google I / O. Coroczna konferencja deweloperska organizowana przez Google w Mountain View w Kalifornii na której prezentowane są sesje techniczne z zakresu aplikacji internetowych, mobilnych, biznesowych z wykorzystaniem oprogramowania typu open source m.in Android, Chrome, interfejsy API, Google Web Toolkit, App Engine. Każdego roku w konferencji uczestniczy ponad 7000 entuzjastów...
Czytaj więcej … „Google I/O 2018. Oglądnij tylko te prezentacje, które Cię interesują.”
Masz parę minut przy porannej kawie? A może siedzisz w Uberze w korku? Lecisz w delegację? Właśnie podróżujesz Intercity? Albo po prostu stoisz na przystanku i czekasz na metro/tramwaj? Itd…
Czytaj więcej … „Wkliknij się! Przekrojowy spis linków do eksploracji…”
Wyobraź sobie, że możesz w prosty sposób wykorzystać integralne dane o kliencie, żeby dostarczyć adekwatną komunikację w wybranym przez Ciebie kanale w czasie rzeczywistym. Możesz automatycznie sterować sprytnymi bloczkami komunikującymi najbardziej adekwatne produkty dla indywidualnego klienta. Albo rozwiązywać problemy swoich klientów podpowiadając im rozwiązania dzięki gotowym do zaimplementowania algorytmom.
Czytaj więcej … „Selligent Marketing Cloud. Przełomowy wymiar komunikacji.”
Korzenie tego biura podróży sięgają 19 wieku. Z firmy rodzinnej przekształciła się w drugie co do wielkości biuro podróży sprzedające wyjazdy turystyczne nie tylko w Niemczech, ale także w całej Europie. Marka była ponownie założona w 2003r. i oferuje wycieczki dla wymagających indywidualistów. Firma skupia się na trzech filarach: indywidualizm, bezpieczeństwo i jakość. Do spółki Thomas Cook należy również Neckermann Reisen, Bucher Reisen oraz renomowana niemiecka spółka lotnicza Condor. Firma ma swoje filie w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Polsce, Republice Czeskiej, na Węgrzech, w Rosji, Belgii i Holandii.
Firma Prezi zaczerpnęła swoja nazwę z języka węgierskiego i oznacza prezentację. Została założona w Budapeszcie w 2009 roku. Od tamtego czasu firma dotarła do ponad 75 milionów użytkowników na całym świecie i otworzyła drugie biuro w San Francisco.
Czytaj więcej … „Program dopasowany do potrzeb użytkownika? Dobre praktyki Prezi z Selligentem.”
Chronodrive jest firmą zajmującą się dystrybucyjną żywności. Została uruchomiona w lutym 2004 roku we Francji. Oferuje hybrydowy model internetowych zamówień z możliwością odbioru przez klienta w jednym z 50 sklepów we Francji. Zamówienia mogą być realizowane wielokanałowo - zarówno offline jak i online. Zakupy są ładowane przez obsługę sklepu bezpośrednio do bagażnika klienta.
Firma Samsung została założona w 1938 przez Lee Byung - chula jako firma eksportowa, ale konsekwentnie podbija rynek w kolejnych obszarach. Obecnie Samsung Electronics, największy członek Grupy Samsung zatrudnia ponad 208 tysięcy pracowników w 58 krojów a roczny obrót szacuje się na setki miliardów dolarów.
Czytaj więcej … „Wzrost przychodu o 1081%. Dobre praktyki Samsunga z Selligentem.”
A gdyby tak można było zaprojektować wyposażenie swojego mieszkania i od razu zobaczyć rezultaty na żywo, nie wychodząc z domu? A gdyby tak można było uniknąć problemów dzięki sensorom, które informowałyby Cię z wyprzedzeniem? A gdyby tak istniały samoprowadzące się samochody? A gdyby tak nie trzeba było tracić czasu na zakupy tylko można było “przymierzyć” zdalnie okulary, odzież, czy lakier do paznokci lub dopasować odcień podkładu? A gdyby tak istniał prywatny doradca zainstalowany na Twoim telefonie, który podpowiadałby najnowsze trendy zgodne z Twoimi oczekiwaniami? A gdyby można było zaprojektować zdalnie swój wymarzony model samochodu? A gdyby na lotnisku witał Cię robot? A co jak robot byłby Twoim szefem? Itd...
Tej marki trudno nie kojarzyć. Niemieckie przedsiębiorstwo motoryzacyjne, założone w 1862, produkujące ponad milion samochodów osobowych corocznie. Jeden z 3 największych producentów samochodowych w Unii europejskiej i zarazem jeden z największych w Europie. Posiada 12 fabryk i 4 centra rozwoju w 8 krajach europejskich. Zatrudnia około 34500 ludzi. Od 2017- tego właścicielem przedsiębiorstwa jest francuski koncern Groupe PSA. Ponad 110 lat pasji do technologii i samochodów podsumowano w trzech słowach "Wir leben Autos" ("Żyjemy samochodami").
Czytaj więcej … „100% KPI osiągnięte! Dobre praktyki Opla z Selligentem.”
Obecnie świat prześciga się w nowinkach technologicznych, które mają wywołać “wooow” u klientów. I może nawet nic w tym złego, jeśli to “wooow” nie jest tylko chwilowym, gadżeciarskim zauroczeniem, ale przede wszystkim wnosi rzeczywistą wartość, która jest preludium do budowania relacji opartej na aktywnym słuchaniu. Złota zasada? Jak sugeruje Jay Baer “Stop trying to be amazing and start to be useful”. A ja bym nawet zmodyfikowała na... “amazingly useful”? ;)
Czytaj więcej … „Cały świat już z niego korzysta! Dlaczego Selligent?”
Gotowa ściąga. Kluczowe daty przełożone na działania. Inspiracje, które możesz zastosować lub wzbogacić o swoje pomysły. HMAP od sierpnia do stycznia.
“Zapisz mnie, a zapomnę. Potwierdź, zapamiętam. Przywitaj, a zostanę”. To co wziąć pod uwagę w wysyłce maila powitalnego i jaki kontent można w nim umieścić ?
Czytaj więcej … „Kliencie, welcome tu! Efektywny welcome e-mail.”
Po etapie: convert (-> Uczenie maszynowe. Customer journey. Etap III : convert.) podczas customer journey (-> Uczenie maszynowe w komunikacji marketingowej. Wprowadzenie.) następuje etap czwarty: engage. Polega on na ponownym zaangażowaniu klientów.
Czytaj więcej … „Uczenie maszynowe. Customer journey. Etap IV : engage.”
Po etapie: act (-> Uczenie maszynowe. Customer journey. Etap II : act.) podczas customer journey (-> Uczenie maszynowe w komunikacji marketingowej. Wprowadzenie.) następuje etap trzeci: convert. Polega on na zachęceniu konsumentów do stania się klientami.
Czytaj więcej … „Uczenie maszynowe. Customer journey. Etap III : convert.”
Po etapie: reach (-> Uczenie maszynowe. Customer journey. Etap I : reach.) podczas customer journey (-> Uczenie maszynowe w komunikacji marketingowej. Wprowadzenie.) następuje etap drugi: act. Celem jest pozyskanie klientów i wzbudzenie ich zainteresowania produktem/ usługą.
Czytaj więcej … „Uczenie maszynowe. Customer journey. Etap II : act.”
Jak już zostało wspomniane we wprowadzeniu do uczenia maszynowego (Uczenie maszynowe w komunikacji marketingowej. Wprowadzenie.) pierwszym etapem wspólnej podróży z klientem jest etap: reach. Za pomocą content marketingu czy strategii SEO możliwe jest przekierowanie odwiedzających na konkretną stronę i rozpoczęcie “customer journey”. Na tym etapie zarówno AI jak i modele propensity mogą służyć wzrostowi zainteresowania, a docelowo zaangażowania wśród potencjalnych klientów.
Czytaj więcej … „Uczenie maszynowe. Customer journey. Etap I : reach.”
“Komputery są bezużyteczne. One mogą dawać tylko odpowiedzi”. Tak sugerował Pablo Picasso. Co się zmieniło od tamtych czasów i do czego komputery “ewentualnie” mogą nam służyć? ;)
Czytaj więcej … „Uczenie maszynowe w komunikacji marketingowej. Wprowadzenie.”
Dziennie na YouTube umieszczanych jest ponad 85 tysięcy filmów. Serwis ma ponad miliard użytkowników – to prawie jedna trzecia wszystkich osób korzystających z Internetu. Widzowie oglądają codziennie setki milionów godzin filmów i generują miliardy wyświetleń.
Czytaj więcej … „Wszyscy kręcą!…video 🙂 10 przykładów wykorzystania video w marketingu.”
Dziennie na YouTube umieszczanych jest ponad 85 tysięcy filmów. Serwis ma ponad miliard użytkowników – to prawie jedna trzecia wszystkich osób korzystających z Internetu. Widzowie oglądają codziennie setki milionów godzin filmów i generują miliardy wyświetleń.
Ostatnie dane z serwisu StatCounter (z lutego 2017) raportują, że mamy już obecnie 37,42% użytkowników z systemem Android i 12,99% użytkowników urządzeń z systemem iOS. Estymuje się, że do 2020 roku aż 60% populacji będzie w posiadaniu smartfona!
Czytaj więcej … „5 przykładów praktycznego wykorzystania aplikacji mobilnych w marketingu.”
Personalizacja. Naturalny proces podmiotowej komunikacji. Zastosowana w rzetelny sposób staje się narzędziem przynoszącym obopólna korzyść – zarówno dla indywidualnego klienta jak i sektora biznesowego. Ułatwia podjęcie korzystnych decyzji przynoszących zysk.
Czytaj więcej … „Personalizacja na 6-tkę! 6 strategii, które usprawnią dialog z klientem.”
Zadowolony klient to najcenniejsza reklama. Polecenie produktu/usługi przez znajomego działa najefektywniej, bo ludzie ufają ludziom z którymi są w bliskich relacjach.
Strategia win-win celem której jest dobrowolne zaangażowanie klienta w budowaniu wartości marki wymaga wdrożenia 4 fundamentalnych kroków.
Czytaj więcej … „Zamień klientów w promotorów marki w 4 prostych krokach”
23. Czerwca. Dla jednych – przerwa między kolejny dniami footbollowych emocji i zawieszenia regulaminu… domowego, gdzie aneksy można próbować wdrożyć dopiero od 11-tego lipca…
Czytaj więcej … „23-ci czerwca. Już wiesz co się wydarzyło?”
Harv Eker, twórca warsztatów „Umysł Milionera”, twierdzi, że „Ludzie sukcesu ciągle się uczą i rozwijają, ludzie przeciętni uważają, że już wszystko wiedzą”. Stąd wynika, że sukces nie jest celem. Jest ciągłym procesem w którym zmiana buduje wartość. Samodoskonalenie, uważność na technologiczne zmiany, świadomość znaczenia komunikacji w personalizowanym podejściu z perspektywy „people first” wnosi świeże spojrzenie na rzeczywistość.
Czytaj więcej … „7 kultowych prezentacji, które zmienią Twój biznes”
Minimum 150 milionów ludzi na całym świecie rozpoznaje tego słonia! Też się znacie? ;)
Czytaj więcej … „Widgety. Co wziąć pod uwagę w ich tworzeniu?”
Ucz się na czyichś … sukcesach, czyli dlaczego nasz Janek wyfrunął do Lizbony?
Czytaj więcej … „Ucz się na czyichś … sukcesach, czyli dlaczego nasz Janek wyfrunął do Lizbony?”
Dzisiaj zacznę nietypowo. Pytanko: Co to jest? Ma masę od 350 g do 1375 g. W prawie 80% jest wodą. W stanie aktywnym generuje ok. 20 watów energii (= rozświetlenie żarówki). Zawsze i wszędzie jest wykorzystywany w całości, choć każda jego część ma przypisaną funkcję. I jednocześnie jest na tyle plastyczny, że przy dezaktywacji jednego obszaru, inny potrafi go zastąpić. Informacje docierają do niego z prędkością 100 megabajtów na sekundę. Im bardziej jest stymulowany do pracy, tym wydajniej działa. Każdego dnia generuje około 70 000 myśli.
„Lojalność to nie to samo co powtarzalność biznesu. Z powtarzalnością biznesu mamy do czynienia wtedy, gdy ludzie zawierają z nami transakcje wielokrotnie, a z lojalnością - gdy odrzucają lepsze produkty lub lepsze ceny, aby kontynuować współpracę z nami. Lojalni klienci często nawet nie sprawdzają innych ofert i nie biorą pod uwagę innych opcji”. A jak wygląda sytuacja z programami lojalnościowymi na polskim rynku?
Czytaj więcej … „I want you to want me… czyli programy lojalnościowe.”
Święta były, są i będą tak jak…przedświąteczny szał zakupów. Zamiast śniegu, reklamy masową lawiną zasypują rynek i przytłaczają klientów z każdej strony. Nachalnie i krzykliwie. Im głośniej, bardziej oślepiająco, tym lepiej…Cel uświęca środki? Czyżby?
Czytaj więcej … „Christmas time. Potrzeba wyjątkowej wyjątkowości? Gdzie jej szukać?”
Każdy z nas wie, że reklama jest dźwignią handlu. Ale co najlepiej udźwignie samą reklamę i przyczyni się do sukcesu kampanii marketingowej? Które medium wybrać, aby nie tylko pozyskać nowych klientów, ale również ciągle angażować stałych?
Czytaj więcej … „Twoja kampania w 160 znakach, czyli potencjał komunikatu SMS”
,,Umiejętność komunikowania się stała się w dzisiejszym świecie towarem, za który gotów jestem płacić więcej, niż za jakikolwiek inny” zadeklarował swego czasu amerykański przedsiębiorca i filantrop - John D. Rockefeller. I nic dziwnego. Bo to co z pozoru oczywiste, okazuje się być oczywistym… jedynie subiektywnie.
Czytaj więcej … „Typy komunikacji, na które Twój klient czeka, nawet jeżeli o tym nie wie”
Mimo różnic w narzędziach i sposobach analizy, wszystkich marketingowców łączy obecnie wspólne podejście do Big Data. Systematyczne powiększanie wiedzy o zachowaniach klientów pozwala maksymalizować skuteczność prowadzonych działań. To właśnie obszar Big Data będzie odgrywał w najbliższych latach kluczową rolę w strategiach marketingowych.
Czytaj więcej … „Czego nie dowiesz się o Big Data od innych”
Jeżeli kiedykolwiek Twoim zmartwieniem były niskie wskaźniki reakcji na kampanię, to ten tekst jest właśnie dla Ciebie! Baza nieaktywnych klientów, to uśpiony potencjał zakupowy. Dowiedz jak w czterech prostych krokach go obudzić.
Czytaj więcej … „Zdradzamy 4 proste patenty na pobudzenie nieaktywnych klientów”
To, wbrew pierwszym skojarzeniom po lekturze 4 słów tytułu, nie jest felieton pastwiący się nad rozdętym konsumpcjonizmem charakterystycznym dla pierwszych dwóch dekad XXI wieku. To krótki tekst z pogranicza statystyki i marketingu o tym, kiedy rozpoczęto modelowanie transakcji klientów i jak z tych poszukiwań powstało jedno z ciekawszych rozszerzeń pakietu statystycznego R.
Satysfakcja Twoich klientów jest dla Ciebie zawsze najważniejsza? Starasz się spełniać wszystkie ich zachcianki, a nawet wyprzedzać ich oczekiwania? Z tego tekstu dowiesz się, dlaczego rozpieszczanie klientów nie zawsze popłaca.
Kiedy dwa lata temu podczas Apple Worldwide Developers Conference po raz pierwszy zaprezentowano technologię iBeacon, wiadomo było, że świat marketingu otrzymał nowe, innowacyjne narzędzie komunikacji z klientem. Dziś, kiedy znamy już możliwości beaconów, z zaciekawieniem możemy obserwować jak kolejne branże sięgają po tę technologię licząc, że dzięki temu dotrą do szerszego grona odbiorców.
Udziału w spotkaniu nie można sobie kupić, takie zaproszenie można tylko otrzymać. Nam się poszczęściło i jako jedyny partner Selligenta w Polsce, pod koniec maja pojechaliśmy do Nicei (ach!) na Selligent Riviera Summit.
Czytaj więcej … „Riviera Summit – czyli co robiliśmy w Nicei majem…”
David Packard, współzałożyciel firmy Hewlett-Packard powiedział kiedyś, że „Marketing jest zbyt poważną sprawą, aby powierzyć ją działowi marketingu”. O tym jak ważne jest dokładne przemyślenie swojej kampanii marketingowej i jak cienka jest granica tolerancji komunikatu przez odbiorców, boleśnie przekonała się już niejedna firma.
W jednym z odcinków angielskiego serialu science fiction “Czarne lustro” główna bohaterka, nie mogąc się pogodzić ze stratą swojego chłopaka, decyduje się na podtrzymanie relacji telefonicznej z maszyną, która emituje jego głos. Robot tworzy wiarygodny profil osobowości na podstawie informacji z mediów społecznościowych, e-maili oraz wszystkiego, co kiedykolwiek jej chłopak zostawił w internecie.
Wciąż nie dla wszystkich jasna jest różnica między personalizacją a kastomizacją. Wygląda na to, że czeka nas kolejna semantyczna granica w opisie działań, które dostosowują komunikację organizacji z użytkownikiem do indywidualnych preferencji tego ostatniego.
Każdy lubi wiedzieć za co płaci. Nie inaczej jest w przypadku firm, dla których pracujemy. Choć uważamy, że podstawą biznesu jest zbudowanie zaufania, to jednak „cyferki” muszą się zgadzać. Świadomi tego, postanowiliśmy pokazać, w jaki sposób liczymy skuteczność naszych działań.
Od kilku dni prowadzimy dla Orange pierwszą w Polsce kampanię wykorzystującą filmy personalizowane połączone z obsługą konsultantów contact center. Wystarczy obejrzeć film, kliknąć w przycisk na końcu, by po kilku minutach zadzwonił telefon i w słuchawce odezwał się ktoś, kto pomoże dokończyć proces zmiany usług.
Zrozumieliśmy, jak do naszego biznesu przenieść cukierniczą metaforę o “wisience na torcie”, a drobna inwestycja potrafi sprawić ogromną różnicę.
Czytaj więcej … „Pół miliona. I jeszcze pięćdziesiąt złotych.”