preloader
 • logo lc
 • blog

  Uber, Netflix, Google, Booking.com, Zalando zarabiają na tym…

  Dopiero zaczynasz swoja przygodę z algorytmami, uczenim maszynowym, sztuczną inteligencją czy silnikami rekomendacyjnymi? A może nie obce są Ci te zagadnienia i szukasz inspiracji, nowinek oraz gotowych scenariuszy, które można już przetestować? Niezależnie od poziomu wiedzy i umiejętności znajdziesz tu coś dla siebie. I to bez znaczenia czy jesteś wzrokowcem czy słuchowcem.

  Czytaj więcej … „Uber, Netflix, Google, Booking.com, Zalando zarabiają na tym…”

  Customer Journey Map? Narzędziowe vademecum.

  “Lojalność to nie to samo co powtarzalność biznesu. Z powtarzalnością biznesu mamy do czynienia wtedy, gdy ludzie zawierają z nami transakcje wielokrotnie, a z lojalnością - gdy odrzucają lepsze produkty lub lepsze ceny, aby kontynuować współpracę z nami. Lojalni klienci często nawet nie sprawdzają innych ofert i nie biorą pod uwagę innych opcji”. Możliwe?

  Czytaj więcej … „Customer Journey Map? Narzędziowe vademecum.”

  Mímisbrunnr? Jakich newsletterów klienci nie mogą się doczekać ?

  “Mímisbrunnr – w nordyckiej mitologii to słowo oznacza Studnię Mimira, regularne z niej picie jest źródłem wielkiej mądrości. Tak też nazywa się marketingowy newsletter, w którym dostaniesz nie tylko powiadomienia o nowych wpisach, także dodatkowe, ekskluzywne materiały. Zapisz się!”. Tak do subskrypcji zaprasza Paweł Tkaczyk….

  Czytaj więcej … „Mímisbrunnr? Jakich newsletterów klienci nie mogą się doczekać ?”

  MINDSPACE. Behawioralna checklista wypracowana przez praktyków i profesorów.

  Jakie czynniki uwzględnić planując strategię marketingową, kampanię lub audyt istniejących już działań, żeby zainspirować klientów do pozytywnej zmiany? Jak przewidzieć i zrozumieć reakcję Twoich odbiorców? Zaimplementować innowacyjne podejście? Jak uniknąć niepożądanych zachowań? Kto ma wpływ na odbiór komunikatu? Jak moderować i wspierać wartościowe zachowania Klientów? W jaki sposób osiągnąć zamierzony efekt?

  Czytaj więcej … „MINDSPACE. Behawioralna checklista wypracowana przez praktyków i profesorów.”

  Raport. Programy lojalnościowe 2019.

  W jaki sposób zapracować na lojalność klienta? Jakie są najczęściej używane funkcje aplikacji mobilnych w programach lojalnościowych? Jak wykorzystać grywalizację w budowaniu relacji w segmencie B2B? Jakie są mechanizmy działania aplikacji lojalnościowych? Jak wykorzystać sztuczna inteligencję? Interesujące? Jeśli tak to jesteś w dobrym miejscu, bo na wszystkie te pytania (oraz wiele innych) znajdziesz dokładnie w tym poście.

  Czytaj więcej … „Raport. Programy lojalnościowe 2019.”

  Mistrzowskie wytrychy marketingowego guru wszech czasów.

  Co wpływa na efektywność marketingu? W tym poście znajdziesz przetestowane, konkretne wytrychy. Podcasty, prezentacje, książki (w tym najnowsze dzieło!), linki do intrygujących postów, dzięki którym dowiesz się od marketingowego guru, co wpływa na efektywność marketingu. Wiedza poparta ponad 30-sto letnim doświadczeniem. Domyślasz się czyim?

  Czytaj więcej … „Mistrzowskie wytrychy marketingowego guru wszech czasów.”

  "@channel, dla tych, którzy nie wiedzą…", czyli pewnego razu na Slacku

  Pewnego razu nasz CEO zawezwał nas na Slacku i obwieścił: “@channel, dla tych, którzy nie wiedzą. W październiku na Amazon i w amerykańskich księgarniach pojawi się nowa książka dotycząca marketingu. Będzie sporo o nowych technologiach, wymaganiach klientów. Będzie też trochę o Laurens Coster :). Josh Bernoff, który wprowadził już dwa tytuły na listy bestsellerów Business Week w Stanach, zrobił ze mną wywiad i kilka rzeczy z niego pojawi się w książce! :) “.

   

   

  Czytaj więcej … „"@channel, dla tych, którzy nie wiedzą…", czyli pewnego razu na Slacku”

  AI for Growth. Znasz już tych siedmiu wspaniałych?

  Chcesz dowiedzieć się jak zwiększyć ROI w swojej firmie dzięki nauce o danych, uczeniu maszynowemu i sztucznej inteligencji? Seria 7-miu rozmów z liderami globalnych firm, którzy z powodzeniem wdrożyli już nowoczesne techniki automatyzacji zyskując optymalizację w obrębie sprzedaży, marketingu, obsługi i zadowolenia swoich klientów.

   

   

   

  Czytaj więcej … „AI for Growth. Znasz już tych siedmiu wspaniałych?”

  Maszyna kupiona? Zwyczaje zakupowe klientów z życia wzięte.

  Tato opowiedział mi historię, która w obecnych czasach wydaje się być abstrakcją. A jednak! Były czasy w Polsce, kiedy na półkach sklepowych świeciły pustki. Stało się w kilometrowych kolejkach, żeby kupić cokolwiek, zazwyczaj “na kartki”. I tak to pewnego razu mój tato wracając do domu zobaczył tłum, który ustawił się w mgnieniu oka do kolejki, bo COŚ przywieźli...

   

   

  Czytaj więcej … „Maszyna kupiona? Zwyczaje zakupowe klientów z życia wzięte.”

  Google I/O 2018. Oglądnij tylko te prezentacje, które Cię interesują.

  Google I / O. Coroczna konferencja deweloperska organizowana przez Google w Mountain View w Kalifornii na której prezentowane są sesje techniczne z zakresu aplikacji internetowych, mobilnych, biznesowych z wykorzystaniem oprogramowania typu open source m.in Android, Chrome, interfejsy API, Google Web Toolkit, App Engine. Każdego roku w konferencji uczestniczy ponad 7000 entuzjastów...

   

  Czytaj więcej … „Google I/O 2018. Oglądnij tylko te prezentacje, które Cię interesują.”

  Selligent Marketing Cloud. Przełomowy wymiar komunikacji.

  Wyobraź sobie, że możesz w prosty sposób wykorzystać integralne dane o kliencie, żeby dostarczyć adekwatną komunikację w wybranym przez Ciebie kanale w czasie rzeczywistym. Możesz automatycznie sterować sprytnymi bloczkami komunikującymi najbardziej adekwatne produkty dla indywidualnego klienta. Albo rozwiązywać problemy swoich klientów podpowiadając im rozwiązania dzięki gotowym do zaimplementowania algorytmom.

   

   

  Czytaj więcej … „Selligent Marketing Cloud. Przełomowy wymiar komunikacji.”

  40-ści kampanii mailingowych tygodniowo? Bez wysiłku?! Dobre praktyki Thomasa Cook’a z Selligentem.

  Korzenie tego biura podróży sięgają 19 wieku. Z firmy rodzinnej przekształciła się w drugie co do wielkości biuro podróży sprzedające wyjazdy turystyczne nie tylko w Niemczech, ale także w całej Europie. Marka była ponownie założona w 2003r. i oferuje wycieczki dla wymagających indywidualistów. Firma skupia się na trzech filarach: indywidualizm, bezpieczeństwo i jakość. Do spółki Thomas Cook należy również Neckermann Reisen, Bucher Reisen oraz renomowana niemiecka spółka lotnicza Condor. Firma ma swoje filie w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Polsce, Republice Czeskiej, na Węgrzech, w Rosji, Belgii i Holandii.

   

   

  Czytaj więcej … „40-ści kampanii mailingowych tygodniowo? Bez wysiłku?! Dobre praktyki Thomasa Cook’a z Selligentem.”

  Automatyzacja uwzględniająca personalizację?! Dobre praktyki Chronodrive’a z Selligentem.

  Chronodrive jest firmą zajmującą się dystrybucyjną żywności. Została uruchomiona w lutym 2004 roku we Francji. Oferuje hybrydowy model internetowych zamówień z możliwością odbioru przez klienta w jednym z 50 sklepów we Francji. Zamówienia mogą być realizowane wielokanałowo - zarówno offline jak i online. Zakupy są ładowane przez obsługę sklepu bezpośrednio do bagażnika klienta.

  Czytaj więcej … „Automatyzacja uwzględniająca personalizację?! Dobre praktyki Chronodrive’a z Selligentem.”

  Wzrost przychodu o 1081%. Dobre praktyki Samsunga z Selligentem.

  Firma Samsung została założona w 1938 przez Lee Byung - chula jako firma eksportowa, ale konsekwentnie podbija rynek w kolejnych obszarach. Obecnie Samsung Electronics, największy członek Grupy Samsung zatrudnia ponad 208 tysięcy pracowników w 58 krojów a roczny obrót szacuje się na setki miliardów dolarów.

  Czytaj więcej … „Wzrost przychodu o 1081%. Dobre praktyki Samsunga z Selligentem.”

  Customerfest Studio. A gdyby tak…

  A gdyby tak można było zaprojektować wyposażenie swojego mieszkania i od razu zobaczyć rezultaty na żywo, nie wychodząc z domu? A gdyby tak można było uniknąć problemów dzięki sensorom, które informowałyby Cię z wyprzedzeniem? A gdyby tak istniały samoprowadzące się samochody? A gdyby tak nie trzeba było tracić czasu na zakupy tylko można było “przymierzyć” zdalnie okulary, odzież, czy lakier do paznokci lub dopasować odcień podkładu? A gdyby tak istniał prywatny doradca zainstalowany na Twoim telefonie, który podpowiadałby najnowsze trendy zgodne z Twoimi oczekiwaniami? A gdyby można było zaprojektować zdalnie swój wymarzony model samochodu? A gdyby na lotnisku witał Cię robot? A co jak robot byłby Twoim szefem? Itd...

   

  Czytaj więcej … „Customerfest Studio. A gdyby tak…”

  100% KPI osiągnięte! Dobre praktyki Opla z Selligentem.

  Tej marki trudno nie kojarzyć. Niemieckie przedsiębiorstwo motoryzacyjne, założone w 1862, produkujące ponad milion samochodów osobowych corocznie. Jeden z 3 największych producentów samochodowych w Unii europejskiej i zarazem jeden z największych w Europie. Posiada 12 fabryk i 4 centra rozwoju w 8 krajach europejskich. Zatrudnia około 34500 ludzi. Od 2017- tego właścicielem przedsiębiorstwa jest francuski koncern Groupe PSA. Ponad 110 lat pasji do technologii i samochodów podsumowano w trzech słowach "Wir leben Autos" ("Żyjemy samochodami").

  Czytaj więcej … „100% KPI osiągnięte! Dobre praktyki Opla z Selligentem.”

  Cały świat już z niego korzysta! Dlaczego Selligent?

  Obecnie świat prześciga się w nowinkach technologicznych, które mają wywołać “wooow” u klientów. I może nawet nic w tym złego, jeśli to “wooow” nie jest tylko chwilowym, gadżeciarskim zauroczeniem, ale przede wszystkim wnosi rzeczywistą wartość, która jest preludium do budowania relacji opartej na aktywnym słuchaniu. Złota zasada? Jak sugeruje Jay Baer “Stop trying to be amazing and start to be useful”. A ja bym nawet zmodyfikowała na... “amazingly useful”? ;)

  Czytaj więcej … „Cały świat już z niego korzysta! Dlaczego Selligent?”

  Uczenie maszynowe. Customer journey. Etap I : reach.

  Jak już zostało wspomniane we wprowadzeniu do uczenia maszynowego (Uczenie maszynowe w komunikacji marketingowej. Wprowadzenie.) pierwszym etapem wspólnej podróży z klientem jest etap: reach. Za pomocą content marketingu czy strategii SEO możliwe jest przekierowanie odwiedzających na konkretną stronę i rozpoczęcie “customer journey”. Na tym etapie zarówno AI jak i modele propensity mogą służyć wzrostowi zainteresowania, a docelowo zaangażowania wśród potencjalnych klientów.

  Czytaj więcej … „Uczenie maszynowe. Customer journey. Etap I : reach.”

  7 kultowych prezentacji, które zmienią Twój biznes

  Harv Eker, twórca warsztatów „Umysł Milionera”, twierdzi, że „Ludzie sukcesu ciągle się uczą i rozwijają, ludzie przeciętni uważają, że już wszystko wiedzą”. Stąd wynika, że sukces nie jest celem. Jest ciągłym procesem w którym zmiana buduje wartość. Samodoskonalenie, uważność na technologiczne zmiany, świadomość znaczenia komunikacji w personalizowanym podejściu z perspektywy „people first” wnosi świeże spojrzenie na rzeczywistość.

  Czytaj więcej … „7 kultowych prezentacji, które zmienią Twój biznes”

  Art + Science = Marketing. Kiedy zakazana miłość przeradza się w szczęśliwy związek?

  Dzisiaj zacznę nietypowo. Pytanko: Co to jest? Ma masę od 350 g do 1375 g. W prawie 80% jest wodą. W stanie aktywnym generuje ok. 20 watów energii (= rozświetlenie żarówki). Zawsze i wszę­dzie jest wykorzystywany w całości, choć każda jego część ma przy­pi­saną funk­cję. I jednocześnie jest na tyle plastyczny, że przy dezaktywacji jednego obszaru, inny potrafi go zastąpić. Informacje docierają do niego z prędkością 100 megabajtów na sekundę. Im bardziej jest stymulowany do pracy, tym wydajniej działa. Każdego dnia generuje około 70 000 myśli.

  Czytaj więcej … „Art + Science = Marketing. Kiedy zakazana miłość przeradza się w szczęśliwy związek?”

  I want you to want me… czyli programy lojalnościowe.

  „Lojalność to nie to samo co powtarzalność biznesu. Z powtarzalnością biznesu mamy do czynienia wtedy, gdy ludzie zawierają z nami transakcje wielokrotnie, a z lojalnością - gdy odrzucają lepsze produkty lub lepsze ceny, aby kontynuować współpracę z nami. Lojalni klienci często nawet nie sprawdzają innych ofert i nie biorą pod uwagę innych opcji”. A jak wygląda sytuacja z programami lojalnościowymi na polskim rynku?

  Czytaj więcej … „I want you to want me… czyli programy lojalnościowe.”

  Webrooming vs. showrooming – Sklep tradycyjny, a potem zakup w online?

   W ramach ostatniego DT Week miałam okazję załapać się m.in. na warsztaty we wrocławskim Business Linku. Choć temat z początku wydał mi się mało porywający (Jak moglibyśmy zaprojektować lepszą przymierzalnię?), okazja na rozmowę face to face z klientami, identyfikacja ich rozterek i generowanie innowacyjnych rozwiązań zdecydowanie mnie przyciągnęły. Dzięki tym warsztatom miałam możliwość zetknięcia się z przekrojową grupą klientów zróżnicowaną pod względem wieku/ płci i jeszcze bardziej dogłębnie poznać ich frustracje związane z tradycyjnym modelem zakupowym.

  Czytaj więcej … „Webrooming vs. showrooming – Sklep tradycyjny, a potem zakup w online?”

  Typy komunikacji, na które Twój klient czeka, nawet jeżeli o tym nie wie

  ,,Umiejętność komunikowania się stała się w dzisiejszym świecie towarem, za który gotów jestem płacić więcej, niż za jakikolwiek inny” zadeklarował swego czasu amerykański przedsiębiorca i filantrop - John D. Rockefeller. I nic dziwnego. Bo to co z pozoru oczywiste, okazuje się być oczywistym… jedynie subiektywnie.

  Czytaj więcej … „Typy komunikacji, na które Twój klient czeka, nawet jeżeli o tym nie wie”

  Dekalog marketingowca, czyli 10 przykazań od Setha GODina

  Niewiele osób wie, że w dniu w którym w finale I Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej piłkarze ZSRR pokonali na Parc des Princes w Paryżu Jugosławię 2:1 (po dogrywce), urodził się  pewien „mistrzunio”. A dzięki treningowi jakie zafundowało Mu życie, wskoczył na podium MMC (Marketing Master Class ;). O kim mowa? Seth Godin. Amerykański przedsiębiorca i  marketingowiec. Założyciel Yoyodyne i Squidoo. Autor licznych bestsellerów przetłumaczonych  na 35 języków. Inspirujący mówca. Popularyzator permission marketingu. Autor jednego z najbardziej popularnych blogów.

  Czytaj więcej … „Dekalog marketingowca, czyli 10 przykazań od Setha GODina”

  Czego nie dowiesz się o Big Data od innych

  Mimo różnic w narzędziach i sposobach analizy, wszystkich marketingowców łączy obecnie wspólne podejście do Big Data. Systematyczne powiększanie wiedzy o zachowaniach klientów pozwala maksymalizować skuteczność prowadzonych działań. To właśnie obszar Big Data będzie odgrywał w najbliższych latach kluczową rolę w strategiach marketingowych.

  Czytaj więcej … „Czego nie dowiesz się o Big Data od innych”

  Kupuj, dopóki nie padniesz

  To, wbrew pierwszym skojarzeniom po lekturze 4 słów tytułu, nie jest felieton pastwiący się nad rozdętym konsumpcjonizmem charakterystycznym dla pierwszych dwóch dekad XXI wieku. To krótki tekst z pogranicza statystyki i marketingu o tym, kiedy rozpoczęto modelowanie transakcji klientów i jak z tych poszukiwań powstało jedno z ciekawszych rozszerzeń pakietu statystycznego R.

  Czytaj więcej … „Kupuj, dopóki nie padniesz”

  Beacon – małe jest piękne!

  Kiedy dwa lata temu podczas Apple Worldwide Developers Conference po raz pierwszy zaprezentowano technologię iBeacon, wiadomo było, że świat marketingu otrzymał nowe, innowacyjne narzędzie komunikacji z klientem. Dziś, kiedy znamy już możliwości beaconów, z zaciekawieniem możemy obserwować jak kolejne branże sięgają po tę technologię licząc, że dzięki temu dotrą do szerszego grona odbiorców.

  Czytaj więcej … „Beacon – małe jest piękne!”

  Cienka czerwona linia.

  David Packard, współzałożyciel firmy Hewlett-Packard powiedział kiedyś, że „Marketing jest zbyt poważną sprawą, aby powierzyć ją działowi marketingu”. O tym jak ważne jest dokładne przemyślenie swojej kampanii marketingowej i jak cienka jest granica tolerancji komunikatu przez odbiorców, boleśnie przekonała się już niejedna firma.

  Czytaj więcej … „Cienka czerwona linia.”

  Czy personalizacja zdaje Test Turinga?

  W jednym z odcinków angielskiego serialu science fiction “Czarne lustro” główna bohaterka, nie mogąc się pogodzić ze stratą swojego chłopaka, decyduje się na podtrzymanie relacji telefonicznej z maszyną, która emituje jego głos. Robot tworzy wiarygodny profil osobowości na podstawie informacji z mediów społecznościowych, e-maili oraz wszystkiego, co kiedykolwiek jej chłopak zostawił w internecie.

  Czytaj więcej … „Czy personalizacja zdaje Test Turinga?”

 • To_top_arrow