preloader
 • logo lc
 • Zamień klientów w promotorów marki w 4 prostych krokach

  Zadowolony klient to najcenniejsza reklama. Polecenie produktu/usługi przez znajomego działa najefektywniej, bo ludzie ufają ludziom z którymi są w bliskich relacjach.

  Strategia win-win celem której jest dobrowolne zaangażowanie klienta w budowaniu wartości marki wymaga wdrożenia 4 fundamentalnych kroków.

   

  Przeanalizujmy real-life case study na podstawie „podwórkowego marketingu” zaproponowanego przez firmę Nivea.

   

   

  Pamiętasz zabawę w podchody, chowanego, dwa ognie, grę w klasy, skoki przez kręconkę albo akrobacje na trzepaku? Obecnie dla większości dzieciaków to już czysta abstrakcja-jest przecież komputer, tablet, smartfon. Zamiast wyść z psem czy kotem na spacer, opiekuje się  wirtualnym pet’em.  Zamiast pogadać- chat’uje. Czy nowinki techniczne mniej lub bardziej kosztowne – jakkolwiek często użyteczne- nie wyeliminują całkowicie spotkań i zabaw face to face na rzecz desktop to desktop? Jak się okazuje niekoniecznie…

   

  1) Zdefiniuj potrzebę

  Umieść klienta w centrum swoich zainteresowań. Zobacz co stanowi dla niego wartość, która jest spójna z misją i wartościami twojej firmy. Jeśli się okaże, że jest to nisza istotna z punktu widzenia społecznego, promować markę twojej firmy mogą zacząć ludzie, którzy nie byli do tej pory twoimi klientami.

   

   

  Firma Nivea zaproponowała, aby wziąć udziału w głosowaniu na ich stronie na konkretną lokalizację (uprzednio podana przez przedstawicieli gmin i spółdzielni mieszkaniowych).W 40stu z nich z największa ilością głosów zostały wybudowane  podwórka dla dzieci. Każdy użytkownik mógł głosować raz dziennie z jednego adresu mailowego, na który dostał link aktywacyjny. Po jego zatwierdzeniu głos stał się „prawomocny”. Tym samym konwersja na stronie Nivea wzrastała.

   

  2) Wykorzystaj social media

  Pamiętaj o kanałach komunikacji wykorzystywanych przez klienta. Dostarcz materiały/treści do pobrania, którymi można łatwo się dzielić, udostępniać zarówno online jak i offline (np. viral marketing, mouth marketing itd.).

  Przykłady:

  a)  Baner na stronę 

   

   

   

  b) Zdjęcie na facebooka

   

  c)  Logo akcji

  d)  Naklejka 

  e)  Plakat

  f)  Hashtag : #podwórkonivea

  g)  You Tube

   

   

  3) Dobierz ambasadora 

  Zatroszcz się, aby ambasadorem akcji była osoba wiarygodna, promująca przesłanie kampanii spójnej z wartościami klienta jak i firmy.

   

   

   

   

   

  4) Zadbaj o wartość dodaną

  Zaskocz klienta wartością dodaną. Zainspiruj, bądź empatyczny i dostosuj rozwiązania do zmiennych potrzeb.

   

  Przykłady:

  a)  Artykuły eksperckie

  b)  Budowanie świadomości w mediach

   

   

  c)  Inspiracje w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby (Podwórko na plaży? Czemu nie!)

   

   

  A kiedy Tobie chciało się być promotorem marki? Przykłady?


   

 • To_top_arrow