preloader
 • logo lc
 • Uczenie maszynowe. Customer journey. Etap II : act.

  Po etapie: reach (-> Uczenie maszynowe. Customer journey. Etap I : reach.) podczas customer journey (-> Uczenie maszynowe w komunikacji marketingowej. Wprowadzenie.następuje etap drugi: act. Celem jest pozyskanie klientów i wzbudzenie ich zainteresowania produktem/ usługą.

   

   

  4 Przykłady:

   

  1.Propensity modeling 

  Umiejętność modelowanie potencjału jest celem projektów w obrębie uczenia maszynowego. Algorytm zasilany jest danymi historycznymi, dzięki czemu możliwe jest zbudowanie modelu który potrafi wygenerować predykcje świata rzeczywistego. Poniższy schemat obrazuje całościowy proces:

   

   

   

  Przykład zastosowania: IBM

   

  2. Ad targeting

  Algorytmy uczenia maszynowego mogą operować na ogromnej ilości danych historycznych, co umożliwia sprecyzowanie jaka reklama jest najbardziej efektywna w jakiej grupie klientów, na którym etapie customer journey. Korzystając z danych możliwe jest dostarczenie adekwatnej komunikacji w najbardziej odpowiednim czasie. Dzięki uczeniu maszynowemu można  optymalizować tysiące zmiennych i dostarczać jeszcze bardziej skuteczny content. Jednak do zadań twórczych nadal potrzebni są ludzie.

  Przykład zastosowania:DULUTH

   

  3. Predictive analytics

  Analityka predyktywna może być zaimplementowana w obrębie różnych dziedzin, takich jak przewidywanie, np:

  -prawdopodobieństwa konwersji

  -ceny, jaką może dany klient przekonwertować

  -którzy klienci dokonują powtarzalnych zakupów

  Aplikacja ta wykorzystuje dane analityczne, aby przewidzieć zachowanie klientów. Jakość predykcji jest uzależniona od poprawności danych.

  Przykład zastosowania: salesforce

   

  4. Lead scoring

  Model potencjału może być przetrenowany do tego stopnia, że będzie w stanie oceniać leady na podstawie konkretnych kryteriów dzięki czemu dział sprzedaży będzie mógł monitorować który lead przynosi najbardziej korzystne rezultaty. Takie podejście jest szczególnie istotne w modelu biznesowym B2B z aplikacją wysoce wydajnych procesów konsultacyjnych. Kontaktując się z najważniejszymi potencjalnymi klientami, zespół sprzedaży może zaoszczędzić czas i skoncentrować swoją energię tam, gdzie jest najbardziej skuteczny. Wgląd w skłonność do zakupu może być również wykorzystany do targetowania ofert sprzedażowych w obręby, gdzie są one najbardziej skuteczne.

   

   

  Przykład zastosowania: HubSpot

   

  A w następnym odcinku etap III : convert.

   


  Źródło:

  • 15 Applications of Artificial Intelligence in Marketing. Robert Allen.

 • To_top_arrow