preloader
 • logo lc
 • Pół miliona. I jeszcze pięćdziesiąt złotych.

  Zrozumieliśmy, jak do naszego biznesu przenieść cukierniczą metaforę o “wisience na torcie”, a drobna inwestycja potrafi sprawić ogromną różnicę.

  Setki tysięcy złotych zainwestowane w sprzęt i licencje. Miliony transakcji w hurtowni danych, długie godziny spędzone na integracji z systemami klienta, jedno z największych wdrożeń IBM Campaign w Polsce, serwer analityczny IBM Smart Analytics System , własne rozwiązanie do poszukiwania reguł asocjacyjnych .  Odmieniane przez wszystkie przypadki opisy technologii. Podniecające inżynierów i analityków. I tylko ich.

  Ale w ubiegłym tygodniu udało nam się odrzeć z resztek korporacyjnego savoir vivre naszych partnerów po stronie marketingu i wydobyć z nich nieprzyzwoity okrzyk w trakcie spotkania.

   

  “Za…..iste!”

   

  Zaiste nie było to bardzo trudne. Wystarczyło przynieść na spotkanie tę małą skrzyneczkę i wpiąć ją do dużego telewizora.

  Raspberry PI

  To pudełko to Raspberry Pi – mały komputer z łączem hdmi i prostym linuxem na pokładzie. Po podłączeniu dwóch kabli to małe urządzenie zaczęło wypluwać z siebie długie rzędy białych literek, a po kilkudziesięciu sekundach na ekranie pojawiło się mniej więcej coś takiego.

  dashboard geckoboard

  Wszystko za sprawą www.geckoboard.com i ponad 20 wskaźników, które odświeżamy co kilka minut na 32” telewizorze. Informacje o przychodach, średnim koszyku, udziale transakcji klientów lojalnościowych, liczbie wysłanych wiadomości, danych o ostatnich kampaniach, sklepach z najwięszką ilością transakcji w ciągu ostatnich 24 godzin… i jeszcze kilkanaście innych cyferek i wykresów.

  Przy konfiguracji „malinki” (raspberry pi) korzystaliśmy z tego przewodnika. Po 2h od wyjęcia z pudełka wszystko działało i było bardzo odporne na przypadkowe wyrwanie kabelka z gniazdka. 

  Z uwagi na bezpieczeństwo danych, dostęp do dashboardu jest ograniczony do wybranych adresów IP. Komputerek łączy się z siecią przy użyciu sieci GSM i po każdym restarcie raportuje swój nowy adres na jeden z naszych technicznych kanałów na #slack.

  slack

  Ile nas to kosztowało?

  • Rasberry Pi + karta wifi + kabelek hdmi + zasilacz 2A – 349 PLN
  • Abonament Geckoboard –  $17/miesięcznie
  • Integracja z hurtownią danych – DB2 <-> jenkins <-> JSON <-> GECKOBOARD – 10 dni roboczych
  • Modem GSM – wykopany z dna szuflady – 0 PLN

   Potrzebowaliśmy jeszcze:

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  three × three =

 • To_top_arrow