preloader
 • logo lc
 • 5 przykładów praktycznego wykorzystania aplikacji mobilnych w marketingu.

  Ostatnie dane z serwisu StatCounter (z lutego 2017) raportują, że mamy już obecnie 37,42% użytkowników z systemem Android i 12,99% użytkowników urządzeń z systemem iOS. Estymuje się, że do 2020 roku aż 60% populacji będzie w posiadaniu smartfona!

   

  Dodatkowo, zgodnie z raportem Nielsena ”Smartphones: So Many Apps, So Much time”, ludzie spędzają około 30 godzin miesięcznie korzystając z aplikacji mobilnych.

  wykorzystania aplikacji mobilnych w marketingu

   

  Zarówno łącząc te fakty jak i bazując na życiowych przykładach, łatwo zauważyć, że aplikacje stają się narzędziem komunikacji wykorzystywanym praktycznie codziennie – docenianym zarówno przez klientów jak i marketerów. Są pomostem łączącym indywidualną potrzebę z jej spersonalizowaną realizacją, nieświadomość z efektywnymi możliwościami. Jak potwierdza raport Google’a, mogą stanowić efektywną odpowiedź na zagwozdki klienta, np.:

   

  • I-want-to-know
  • I-want-to-go
  • I-want-to-do
  • I-want-to-buy

   

   

  A w jaki sposób można wykorzystac aplikacje mobilne w marketingu?

   

  5 przykładów:

   

  1. Travel Brilliantly

  Możesz znaleźć nocleg spełniający twoje oczekiwania, zrobić rezerwację, otworzyć pokój używając swojego telefonu. Jeśli masz dodatkowe potrzeby od szczoteczki do zębów, bukietu kwiatów czy pobudki – nie ma z tym problemu.

   

  wykorzystania aplikacji mobilnych w marketingu wykorzystania aplikacji mobilnych w marketingu wykorzystania aplikacji mobilnych w marketingu

  Źródło: Marriott’s Mobile App

   

  2. ManiMatch

  Możesz „przymierzyć” kolor lakieru na paznokcie nie wychodząc z domu. Zamiast próbować i zmywać w razie źle dobranej tonacji ,eksperymentujesz,  testujesz różne odcienie, idealnie dobierasz kolor – który świetnie wygląda i pasuje do biżuterii czy ubrania. W razie wątpliwości możesz zapytać się przyjaciółki o radę, przesyłając zdjęcie z propozycjami. A mając wybrany już konkretny numer lakieru – nawet Twój mężczyzna nie będzie miał problemu z zakupieniem go dla Ciebie.

   

   Źródło: ManiMatch

   

  3. Aston Martin Apps

  Możesz zapoznać się z aktualną, pełna ofertą (dostępna w 6 ciu językach) wraz ze szczegółowymi informacjami dla koneserów. Pozwala skonfigurować wybrany model wg. indywidualnych preferencji (wybrać kolorystykę, materiał, dodatki. dodatkowo możesz stowrzyc własna specyfikację podzielić sie nia w kanałach społecznościowych czy przesłać projekt do oficjalnego partnera/dealera marki.

   

  wykorzystania aplikacji mobilnych w marketingu wykorzystania aplikacji mobilnych w marketingu

  Źródło: BROCHURE COLLECTION APP

   

  4. Expert Personal Shooper

  Możesz dobrać odpowiedni asortyment, dostosowany do twoich potrzeb. Opisując swoją sytuację (np. gdzie się wybierasz i w jakich warunkach), odpowiadając na pytania – uzyskujesz w pełni spersonalizowane wskazówki, które umożliwiają ci dokonanie najtrafniejszych wyborów. Przed podjęciem decyzji , możesz zapoznać się z opiniami użytkowników.

   

   Źródło: Expert Personal Shooper

   

  5. Mój Empik – Moja Kultura

  Możesz kupować ze zniżką tylko dla posiadaczy karty jak również otrzymywać zniżki indywidualne na artykuły  dopasowane do twoich zainteresowań. Bez problemu zlokalizujesz  produkt jak i najbliższy salon. Zwrotów możesz dokonywać w terminie 30 dni od zakupu nie pokazując paragonu.

  Jesteś informowany o interesujących cię wydarzeniach kulturalnych za pomocą aplikacji, e-mailem bądź SMS’em.  Masz możliwość stworzenia wirtualnej biblioteki, ułożenia listy zakupów/prezentów i dzielenia się nimi ze znajomymi.

  Dodatkowo, dzięki twoim zakupom, pomagasz wyposażyć biblioteki szkolne.

   

  wykorzystania aplikacji mobilnych w marketingu

  Źródło: Mój Empik

   

   

   

  Dodatkowo w niedalekiej przyszłości po salonie będzie oprowadzał Cię iPod, który opowie co właśnie oglądasz i czego, gdzie szukać. Te oraz inne, praktyczne rozwiązania dostępne są już w salonie na Mokotowie.

   

   

  wykorzystania aplikacji mobilnych w marketingu

  Źródło: Sklep Przyszłości

   

  A jaka aplikacja marketingowa jest dla Ciebie najbardziej użyteczna?


   

 • To_top_arrow